TISZTELT GYÁSZOLÓK!

A bicskei katolikus temető haladéktalanul rendezésre szorul. Ezért szükség van arra, hogy komolyan foglalkozzunk halottaink nyughelyével. A temető rendbetétele jelenleg Egyházközségünk kiemelt feladatai közé tartozik. Ez a munka - reményeink szerint - jelentős változásokat fog hozni az eddigi gyakorlathoz képest. Ehhez kérnénk az Önök segítségét és közreműködését.

Minthogy a temető a Bicskei Római Katolikus Egyházközség tulajdonában és kezelésében van, a rend, a közbiztonság és a kegyelet érdekében radikális döntéseket kellett hoznunk. Idővel mindenki tapasztalni fogja a pozitív változásokat.

Az alábbiakban ezen a weboldalon folyamatosan közöljük a döntéseket és a temető rendezésével kapcsolatos eseményeket. Tudjuk, hogy lesznek, akiknek a kialakítandó temetői rend szokatlannak, sőt, hátrányosnak fog tűnni. De hisszük, hogy a jóérzésű többség a valódi gyászolók érzéseit és az elhunytak méltó nyughelyét tartja elsődlegesnek. Ez utóbbi embertársaink lojalításában bízva tesszük meg a szükséges intézkedéseket.

Az alább megjelenő írások és dokumentumok időrendben alulról felfelé rendezettek. Legfelül mindig a legfrissebb bejegyzést találja.

2015. január 02. péntek, 06:41

TEMETŐI HIRDETMÉNY

A temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény végrehajtásáról szóló 145/1999. (X. 1.) Korm. rendelet 18. § (5) értelmében a bicskei római katolikus temetőben, fél év óta hirdetményben kifüggesztett, 2014-ben vagy korábban lejárt és meg nem váltott sírhelyek visszaszállnak a tulajdonos [jelen esetben az Egyházközség] rendelkezésébe. A hirdetményt helyi és országos napilapban, valamint honlapunkon is közzétesszük.

A törvény a temető tulajdonosát is kötelezi. Ám ha a törvény ad lehetőséget méltányosság gyakorlására, kérésre mindenképpen megpróbálunk mindenkinek segíteni, hogy megválthassa hozzátartozója sírhelyét. Ám ezt egyénre szabottan kell elbírálni. Az erre szolgáló türelmi idő 2015. január 31-ig tart.

Bicske, 2015. január 2.

Varga Imre plébános

Halottak estéje

Halottak napjának előestéjén a temetői kápolna előtt tartottuk meg az engesztelő szentmiseáldozatot a temetőnkben vagy bárhol a világon nyugvó szeretteinkért.

Alább erről a meghitt eseményről láthatunk néhány képet...

Temetői kápolna takarítása

A 72 óra kompromisszum nélkül akció keretében a Bicskei Shvoy Lajos Cserkészcsapat vállalta a temetői kápolna kitakarítását, amelyre október 15-én (szombaton) került sor. Az igazat megvallva, nem tudták, mire vállalkoznak a fiatalok.

Mérhetetlen mennyiségű galambtetem és -ürülék várta őket a kápolna padlásán, ami sok évtizede halmozódhatott fel.

Ám ezeket a fiatalokat nem kell félteni. Hiszen CSERKÉSZEK. A kápolna belső meszelése is be volt tervezve, de a takarítás az egész napot lefoglalta, így a meszelésre később kerül sor.

A végeredmény 45 db 120 literes tele zsák "galambmaradék" lett.

Köszönjük nekik ezt a felajánlást.

2011. szeptember 27. kedd, 12:17

Ebben a fejezetben a temetői legális szemétlerakók és a téli hóeltakarítás terveit mutatjuk be a temető látogatóinak.

A fenti térképen jó láthatjuk, hogy milyen kevés lehetőség van szeméttároló telepítésére a temetőben.
Korábban olyan sűrűn betemettek minden területet, hogy képtelenség módot találni arra, hogy
lehetőleg
arányosan osszuk el a lerakó helyeket. A jelöléseken látszik, hogy még így is túl közel
kerülnek a hulladéktárolók
az egyes sírhelyekhez. Nem tudjuk elképzelni, hogy erre az evindenciára
korábban miért nem gondoltak a sírhelyek
kiparcellázásánál. Kegyeleti és egyéb (pl. érvényesen
megváltott sírhelyek) okból nem számolhatunk fel sírhelyeket,
hogy szeméttárolót létesítsünk. Nos, itt
kell a sírhelyek gondozóinak megértésére számítanunk. Kérjük, szíveskedjenek
a kijeleölt (a térképen
kék) helyekre elvinni a temetői hulladékot. Más egyéb helyről származó szemetet a temetőben lerakni
tilos!

Télen a pirossal bejelölt főútvonalakon takarítjuk el a havat kizárólag a gyalogos forgalom számára.
Temetés esetén a sírhely
megközelíthetőségét a temetkezési szolgáltató biztosítja.

2011. szeptember 27. kedd, 11:49

Az alábbiakban bemutatjuk a bicskei katolikus temető térképét, parcella- és sírbeosztását

TEMETŐNK TÉRKÉPE

"A" parcella "B" parcella